• Kolaylı Radyo

Kaan Öztürk'ten yeniden dinlemeye değer bir yorum "Dert Olur"

Güncelleme tarihi: 23 Eki 2021

90'lı yıllarda ‘Yollarda Yoruldum’ şarkısıyla adını duyuran, sahne performanslarıyla bilinen Kaan Öztürk, tekli şarkılar serisine, Grup Gündoğarken’den tanıdığımız ‘Dert Olur’ şarkısını yeniden yorumlayarak devam ediyor. Ancak bu çalışmanın amacında şarkı dinletmekten fazlası var.


Şarkının sözlerinde yer alan, ‘Bir Bakarsın Düşlerin Gerçek Olur’ ifadesi, günümüzde sıklıkla duymaya başladığımız SMA hastalarına adandı. Böylece şimdilerde daha sık duymakta olduğumuz bu hastalığa olan farkındalığın, daha da yükseltilerek gündemde tutulması hedefleniyor.


Şarkının video klip çalışmasında, küçük bedenine rağmen tüm gücüyle SMA hastalığıyla mücadele eden, ‘Ece’lere umut ol’ kampanyasıyla tanıdığımız, Ece Boyacıoğlu kızımızın rol aldığı bir ’baba kız hikayesi’ anlatılıyor. Ece’nin, tüm sağlıklı çocuklar gibi, babasının elinden tutup yürüyebilmesi.. Düşlerin gerçek olduğu an…


Kalıtsal ve ilerleyici bir kas hastalığı olan SMA ile ilgili tüm dünyada ve ülkemizde bilinç ve farkındalık oluşturmak adına çalışmalar yapılıyor.


‘Bir Bakarsın Düşlerin Gerçek Olur’ Kaan Öztürk'ün yorumuyla ve müziğin evrensel diliyle küçük yavrularımıza ses olmayı hedefliyor...


www.ecelereumutol.com adresinden geniş çapta bilgi alabilir ve bu mücadeleye siz de destek olabilirsiniz.


Klibi izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=4vTTeq6WjSM

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör