top of page

Ege Can Sal 'İmkansız'ı seçti

Son dönemde yayınladığı sözü ve müziği kendisine ait olan şarkıları ile Türk pop müziğine yeni bir soluk getiren Ege Can Sal; yeni çalışması “İmkansız” ile hitlerine bir yenisini daha ekliyor.

Ege Can Sal’ın kendine özgü güçlü yorumu, söz yazarı ve besteci kimliği ile dikkatleri üzerine topladığı “İmkansız”, Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlanıyor.


Sözü, müziği Ege Can Sal, GOKO! ve Çağan Şengül’e ait olan şarkının güçlü aranjesinde ise GOKO! imzası bulunuyor. 16 Eylül’de tüm dijital müzik platformlarında yerini alacak olan şarkının mixi GOKO!, masteringi ise Utku Ünsal’a ait.

Müzik kariyerine Youtube’ta Türkçe ve İngilizce şarkılar yayınlayarak başlayan ve ardından yaptığı kendi şarkılarıyla milyonluk dinlenme rakamlarına ulaşan sanatçı, geniş bir takipçi ve dinleyici kitlesine sahip.


Şarkının, çaresiz bir ayrılığı anlatan video klip hikayesinde de imzası olan sanatçı; Elif Demiralp yönetmenliğinde kaydedilen video klibiyle de adından söz ettirecek. Klip, stüdyo çekimlerinin yanı sıra Nallıhan ve Tuz Gölü’nde kaydedilen görüntüleri ve Ege Can Sal’ın performansıyla da öne çıkıyor.


Ege Can Sal, şarkıyla ilgili yaratım sürecini ve heyecanını ise şöyle anlatıyor:

“Şarkının görsel dünyasını yaratırken tüm hikaye, senaryo ve konseptimizi Elif Demiralp ile kendi hikayemi olabildiğince dürüst ve samimi bir şekilde anlatarak yansıtmaya çalıştık. Yapım aşamasının her anından çok büyük keyif aldığım ve kendi hislerimi dürüst bir şekilde anlattığım, kalbimdeki yeri çok özel bir şarkı oldu benim için “İmkansız”.”


Ege Can Sal

Ege Can Sal, 27 Mayıs 1999 tarihinde Aydın’da, İzmirli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlköğretim ve lise yıllarını Aydın’da tamamladı. Çocukluğu süresince spor ve müzikle iç içe büyüdü. Sosyal medya mecralarında kendi paylaştığı ve yorumladığı şarkılarla kısa sürede bir kitle edindi ve müzik kariyerine yolculuğu başlamış oldu. 2018 yılında üniversite eğitimi için İstanbul’a taşındı. İTÜ’de okurken, müzik kariyerine yoğunlaşmak istediğini fark eden Ege Can Sal, söz ve beste çalışmalarına eğildi. 2021 yılında ilk teklisi olan “Başa Sar” şarkısını yayınladı, ardından 2022 yılında “Kal Ya Da Git” teklisiyle çalışmalarına devam etti. 21. Radyo Boğaziçi Ödülleri’nde en iyi çıkış kategorisinde “Yılın En İyi Çıkış Yapan Artist” ödülünü kazandı. Sanatçı üretime ve çalışmalarına son hız devam ediyor.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page